קיבוץ גניגר

וועדת חיילים נעים להכיר

ועדת חיילים | עדכון אחרון:  26/03/2018 14:30

לפני מספר שנים, לאחר שסיימו י"ב והחלו להתגייס הבינו צעירי גניגר שאין להם מקום להתכנס בו. פנו אלינו ההורים ובקשו שנסייע בידם במציאת חלל שיהיה הבית השני שלהם.

יחד עם עמרי קובה חיפשנו מקום מתאים  והמקום אותו קיבלנו בסופו של דבר היה המחסן של אבס.  צבענו, ניקינו, תלינו וילונות ותמונות, קיבלנו תרומות של רהיטים ומקרר  ופתאום המחסן הפך לחלל מקסים חם ומזמין.

ביום העצמאות של אותה שנה חנכנו את המועדון – מועדון החיילים של גניגר, בערב עם חיילי היישוב והוריהם.

במקביל, בלי להרגיש נולדה לה ועדת חיילים שכל מטרתה היא לפנק את החיילים. ועדה קטנטונת עם תקציב זעום ולאורך כל הדרך  דואגת לשמור על קשר ולפנק מהרגע שסיימו י"ב, התגייסו, יצאו לקורסים ועד לשחרור המיוחל.

חיילי גניגר מקבלים ברכות אישיות לימי ההולדת ולאירועים משמעותיים במהלך השרות הצבאי. מתפנקים בחבילות שי מהכלבו, ומתנות שוות.  נהנים מהרצאות, סרטים, ארוחות וימי כייף בבריכה.  משה מנהיים חבר הוועדה, חיבר אותם לוועד למען החייל במגדל העמק ודואג למתנות ולהזמנות לאירועי הוועד למען החייל במגדל העמק ובארץ כולה.

לכבוד השנה החדשה, נפגשנו לסדנת בירות במועדון החיילים. זיו מרום הגיע אלינו עם צידנית מלאה במיטב הבירות מהעולם. טעמנו, התענגנו ולמדנו רבות על סוגי בירות, הכנתם והחומרים שבהם. לסיום האירוע קיבל כל חייל שי לחג (הפעם זה היה מעיל שווה במיוחד).

רוב החיילים איתם יצאנו לדרך השתחררו ומסתבר שבעיית המועדון נשארה – שכבת גיל שמחפשת מקום לשבת בו, מקום שיהיה שלה. בעיקר בימי החורף הקרים. והתחושה שאנחנו לא יכולים להתנתק מהם ברגע שפשטו את המדים, גרמה לנו להרחיב את פעילותנו והיום אנחנו ועדת חיילים וצעירים. הם יהיו איתנו עד שימאס להם מאיתנו (רק בלי מתנות וחבילות שי....). כך המועדון יעמוד באמצע השבוע לרשות צעירי הישוב ובסופ"שים לרשות החיילים.

חברי הוועדה כוללים את  אבישג אסנהיים, גלי זוהר, הדס רכטמן, סיגל זרביב ומשה מנהיים.

לאורך השנים ליוו ומלווים אותנו אנשים מדהימים – ניתאי יפה שיצא איתנו לדרך, עמית בלום שהיה האח הגדול לאורך תקופה ארוכה, נטע אייזנברג שברגע שהשתחרר מהצבא, לקח על עצמו בהתנדבות  את התפקיד. ניתאי, עמית והיום נטע מהווים את החוט המקשר ביננו אנשי הוועדה, דור ההורים, לחיילים (מתרגמים לנו את שפת הצעירים). ובמקביל דואגים לכיבוד, לתחזוקת המועדון, לניקיון ולעזרה בהפקת האירועים בדרך הכי מקצועית שניתן.

לאחרונה, גילינו שיש בקיבוץ כחמישה חיילים בודדים ושמנו לנו כמטרה למצוא להם משפחה מאמצת ולחבר אותם לחיילי גניגר. מי מכם שמעוניין לאמץ חייל בודד נשמח אם תפנו לאחד מאתנו.

טל:  04-6549150  |  אימייל:  mazkirut@ginegar.biz  |  ניהול אתר