קיבוץ גניגר

בחינת אפשרויות להתייעלות כלכלית ושינוי שיטת האבטחה ביישוב

הנהלת הוועד המקומי ומתיישבי גניגר | עדכון אחרון:  19/11/2020 16:48

לחברי הקהילה שלום,

במסגרת בניית התקציב לשנת 2021 הנהלת הקהילה בוחנת את המשמעויות של סעיפי התקציב השונים, מתווה מטרות ויעדים לשנה הקרובה ובודקת כיצד ניתן לייעל את ניצול התקציב באופן אופטימלי כך שניתן יהיה לעלות את איכות החיים.

אחד הסעיפים שנבחנים הוא סעיף ביטחון, כיום סעיף זה מהווה כ – 10% (250,000 ₪) מהתקציב הכולל של הקהילה, כאשר העלות של השמירה בפועל מהווה את ההוצאה העיקרית כ-200,000 ₪.

על מנת להבין את נחיצות השמירה בשער, פנינו לענפים השונים באגש"ח ונענינו שאין נחיצות בשמירה. בנוסף, בדקנו את סטטיסטיקת הפריצות בישובים בעמק וראינו שאין שוני ביישובים עם או בלי שמירה, בחנו את תרומת השמירה לתחושת הביטחון והחלטנו כי אנו יוצאים לבחינה (פיילוט) של ביטול השמירה בשער, כשהמטרה היא לנתב את הכספים לרווחת הקהילה בהשקעות שונות.

 

התהליך יהיה כמפורט:

  1. הפיילוט יתחיל ב-1.12.2020 ויימשך 3 חודשים. בתקופה זו לא יהיה שומר וסגירת השער תהיה מהשעה 21:00 ועד השעה 05:00 למחרת.
  2. הכניסה והיציאה לקיבוץ וממנו  בשעות אלו תתאפשר על ידי חיוג למספר הטלפון של השער (מטלפון מזוהה) או על ידי שימוש באפליקציה.
  3. כניסת אורחים שמגיעים אליכם, תתאפשר באמצעות אותה פתיחה מרחוק שלכם תושבי היישוב.
  4. יוקם צוות אשר יבחן  את הנחיצות של השמירה בכלל ואל מול חלופות ותיגבורים אפשריים (הוועדה תהייה בקשר עם חברי הקהילה וקשר הדוק עם הרב"ש). בסיום הפיילוט הועדה תציג את מסקנותיה להנהלת הקהילה על מנת לקבל החלטה סופית בנושא השמירה.

 

על מנת שנוכל לאפשר כניסה ויציאה ללא עיכובים אנו פועלים במספר מישורים:

  1. איסוף מספרי טלפון ומספרי רכב מורשי כניסה. הנכם מתבקשים להיכנס לקישור המופיע מטה ולמלא את הפרטים. שימו לב שלצד כל מספר טלפון יש לרשום שם. אין הגבלה למשפחה ובלבד שכל המורשים הנם תושבי גניגר.
  2. החל מיום שלישי 24.11 ועד יום שני 30.11 (1.12 יום ג' לפנות בוקר) השער יעבור למתכונת פתיחה מרחוק, אבל השומר יהיה נוכח בשער, על מנת לתת מענה במקרה של בעיה כזו או אחרת. מספר הטלפון של השער יועבר אליכם מיד לאחר התקנת המערכת בשער.
  3. החל מ – 1.12 לא יוצב שומר בשער וזאת עד 28.2.2021.

 

קישור לטופס למילוי מספרי טלפון ורכב:

https://forms.gle/ekwANuxrqFLNrgvJ6

 

רק למי שאין אפשרות למלא את הטופס, נא לשלוח הודעה לאלעד רום: 052-3741677.

 

בכל שאלה או בעיה נא לפנות למייל: mginegar@gmail.com

 

בברכה,

איריס גרומן

מנהלת הקהילה

 

העתק:

גל גולדנר - יו"ר הנהלת הקהילה

טל:  04-6549150  |  אימייל:  mazkirut@ginegar.biz  |  ניהול אתר