קיבוץ גניגר

ט"ו בשבט תשפ"א 2021

ארכיון תרבות - טו בשבט ופסח (23/02/2021 21:15)

ט"ו בשבט השנה היה שונה ומיוחד.... 

 

ההזדמנות שנרקמה לשתול, כקהילה, את החלקה הראשונה של התחדשות היער שלנו הביאה איתה הרבה רוח במפרשים ותחושת חגיגיות.  ט"ו בשבט של הגינה הוצא אחרי שבע שנים להפסקה של שנת שמיטה (ושנת קורונה) והתחלנו לחשוב איך להעלות את הקהילה לחג ביער, רגע אחרי סגר ובמגבלות ההתקהלות.  

 

 יום החג כלל אירוח של ילדי בית אמירים, קפסולת נטיעות מחווה מיוחדות שגם צולמה לקראת חגיגות ה100, ושלוש שעות חופשיות של הגעת הקהילה לנטיעות עצמן ולפעילות היער של הגינה הקהילתית בואדי פינת הקסם.  

 

אנחנו רוצות להודות לכל השותפים לחג:

 

ראשון לתודות עמיחי לוסטיג, שיחד עם עתר היה היוזם והפונה הראשון ליצירת הקשר והחיבור עם קק"ל, צעד שבלעדיו לא היה קורה החג הזה.  עמיחי ליווה בנוכחותו את כל המפגשים עם קק"ל והתעסק בכל הצד המקצועי של השתילים והכנתם.   עמיחי גם הוציא ונהג את הטרקטור לגיוס ניקוי הואדי לקראת החג ופינה, אחרי שנים, את גוש הבטון בכניסה של השער התחתון ליער.  

 

על פרוייקט נטיעות המחווה (וגם על התוכן הארכיוני לגליון המידעלה של היער שיצא בתחילת החודש ועל חומרי הארכיון המרתקים שהוצגו ביום החג ב"סלון היער" של פעילות הגינה ועודם מוצגים במסדרון חדר אוכל) אנו מודות לעדה פוין ונונת עייק שליוו וסייעו בשאלות ולנוגה רובין על מסירת תמונות וסיפורים.  וכמובן לשלומית עינב וצוות המתנדבות ענת בלום, עפרה בר ויעל אסנהיים, על מאור הפנים, ההתמסרות והיצירתיות בהנגשת חומרים מעולים מהארכיון לקהילה. 

 

לאורי שפאץ גרשון טל ויוני וולף שתפקדו באופן מדהים כסדרני נטיעות אחרי שהוחלט שסדרני קק"ל לא יוכלו לעשות זאת בשל הקורונה, לגרשון טל, נועה זפרן, שולה זגורי, ענת ורול בלום, לוטן טפלא, שיר זרחי, נעמה לויתן ותגל זגורי שתרמו להכנת והפעלת מתחם הגינה, למיכל וולף ולכל הצלמים והציירים בני כל הגילאים על התערוכה, לחמודי ועודאי, יוני וולף, נדב לויתן וגל גולדנר על שינוע הציוד לאירוע, ליותם ליבנה ואייל כלפון שסייעו ביום האירוע ולמתן שקלרש, טלי השכל וחיים אורן שסייעו מאחורי הקלעים.  

 

נודה גם לכל אנשי היער, העצים והטבע בגניגר ולצאצאיהם שהשתתפו בפרוייקט נטיעות המחווה, לרועי היערן ולכל אנשי קק"ל שליוו והובילו מהרגע הראשון ועד אחרי האחרון (מוזמנים לעלות ליער ולראות את השתילים שכברה עברו חיזוק והגנה לאחר השתילה.  שימו לב למתנה שנשארה מהחג לקהילה על פשפש הכניסה ליער בשער העליון)

 

ושנמשיך לעלות ליער! 

 

צוות החג,

שמרית, עתר, נועה ואבישג

תמונות מצורפות להודעה זו:

טל:  04-6549150  |  אימייל:  mazkirut@ginegar.biz  |  ניהול אתר